Sudocrem Ne İşe Yarar? 2 Harika Faydası

Sudocrem, pişik gibi cildin tahriş olduğu durumlardan önce koruma amaçlı eğer pişik olursa da pişiğin sebebiyet verdiği rahatsızlıkları yatıştırma amaçlı uygulanan bir yardımcı kremdir. Her yaştan kullanıma uygun olsa da genellikle bebeklerin yaşamış olduğu cilt rahatsızlıkları olan pişik, kuruluk, egzama ve kaşıntı gibi sorunlarda tercih edilir. Demet Akalın’ın sosyal medya hesabında da paylaşmasıyla viral hale gelen bu özel kremi eczacı olarak incelemek istedim.

Sudocrem Nedir?

Doksan yıldır piyasada olan, İrlanda menşeili bir krem markasıdır. Her yaştan ve her vücut tipine kullanımı uygun olan krem, adeta önleyici bir kalkandır. İçerdiği etken maddeler olan paraffin liquidium, zinc oxide, paraffin, lanolin vb. maddeler sayesinde hem cildinizde görülebilecek rahatsızlıkları önceden önlemede, hem de oluşan hastalığın tedavisinde sıklıkla kullanılır.

Sudocrem Faydaları?

Hassas bir cilde sahipseniz ve hassas cilt için krem arayışındaysanız Sudocrem, bu mücadelede en büyük destekçiniz olabilir. Pişik kremi görevi görür ve bebeğinizin pişik oluşumunu önler, eğer halihazırda pişik oluştuysa kremi bu bölgeye yedirerek hastalığın tedavisine yardımcı olur. Birçok pişik kremin aksine Sudocrem pişik kremi, içerdiği yoğun kıvam ve hoş kokusu sebebiyle özellikle bebekli anneler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Nerden Alınır? Fiyatı Nedir?

Tüm eczanelerden ve Trendyol gibi pazaryerlerinden temin edebilirsiniz. Güvenliğiniz için orjinal içeriğiyle eczaneden, belgeli bir şekilde veya kremin resmi web sitesinden temin etmeye özen gösteriniz.

Sudocrem fiyatı ise gramaj boyutuna göre değişiklik göstermektedir. 07.2022 tarihi itibariyle;

  • Sudocrem 125 gram fiyatı: 57,01 TL‘dir
  • Sudocrem 400 gram fiyatı: 104.90 TL’dir.

Sudocrem Kullananlar

Demet Akalın’ın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım neticesinde adı daha çok zikredilir hale geldi. Bebeği olan anneler; sivilce, kızarıklık gibi problemleri olan insanlar başta olmak üzere, cildiyle alakalı sorun yaşayan insanların büyük çoğunluğu tarafından kullanılmaktadır.

Diğer Kaşıntı İlaçları;

Sık Sorulan Sorular?

Sudocream hakkında en çok sorulan soruları ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Son Günceleme 2 yıl önce Ecz. Nihat Bilgin

5/5 - (2 {Oy})

Ecz. Nihat Bilgin

Merhaba! Ben Ecz. Nihat Bilgin. Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum.

İstanbul'da eczacılık mesleğimi gerçekleştiriyorum. İlaç sektörü çok dinamik ve bilgiyi hep taze tutmak gerekiyor.
Bu sebeple EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı) kazanarak şuan uzman eczacılık eğitimi alıyorum.

İlaçları doğru kullanmak hayati öneme sahip bu yüzden hastaların klinik ve şahsi durumuna göre doğru ilacı, doğru süre ve pozolojide, en doğru maliyetle almasını sağlamak akılcı ilaç kullanımı için vazgeçilmez.

Edindiğim bilgi ve tecrübeyi sizlerle paylaşmak için Türkiye'nin Ecza Platformu hepsiecza.net'i kurdum.

Yorum yapın