Dermovate Merhem Ne İşe Yarar? 4 Önemli İşlevi

Dermovate merhem hem uzman hekimlerin hem de aile hekimlerinin cilt ve deri rahatsızlıklarında reçete edebildiği bir ilaçtır.

Etken Madde:

% 0.05 klobetazol 17-propiyonat içerir.

Dermovate Merhem Nedir?

Dermovate 0,05 merhem içerisinde etkin madde olarak klobetazol propiyonat içerdiği için piyasada bulunan en güçlü kortizondur. Bu sebeple aşağıda belirttiğimiz 4 önemli hastalığa iyi gelir;

  • İnatçı egzama
  • Psoriasis,
  • Liken planus,
  • Diskoid lupus eritematozus (Yuvarlak deri lezyonu.)

Ve daha zayıf kortizonların yeterli cevap veremediği diğer durumların tedavisinde kullanılabilir. Bu etken maddelerin herhangi birine alerjiniz varsa kesinlikle kullanımı önerilmemektedir.

Piyasada bulunan en güçlü kortizon olduğu için egzama gibi rahatsızlıklarla başa çıkamayan kişilerde mucize gibi gelir ve kısa sürede rahatsızlıkları giderir. Ancak uzun süre kullanılması tavsiye edilmez.

DOKTORUN OLUŞTURDUĞU TEDAVİ İLE BERABER MUTLAKA DOKTOR GÖZETİMİNDE KULLANILMALIDIR.

YouTube video

Dermovate Merhem Ne İçin Kullanılır?

Egzama, vücutta iltihaba, kızarıklığa ve şişliğe sebebiyet veren maddelerin giderilmesinde yaygın olarak kullanılan ilaçlardan biridir. Sedef hastalığı, liken hastalığı, alerjik reaksiyon ve iltihaplanmaların tedavisinde de doktorlar tarafından sıkça önerilmektedir. Dermovate krem ve merhem arasındaki fark, krem sulu lezyonlara sürülürken, merhem kabuklu sert lezyonlarda kullanılır.

egzama için Dermovate
Egzama için Dermovate

Dermovate Merhem Nasıl Kullanılır?

Kortizonlu merhemleri uzun süre bilinçsiz kullanmak ciddi yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Merhemin uygulanacağı alanın temiz olması gerekir ve temiz olduğuna emin olduktan sonra ince bir tabaka olacak şekilde sürmelisiniz. Gün içerisinde 1-2 defa sürebilirsiniz ve ovalayarak kolayca emilmesini sağlayabilirsiniz. Tam sonuç almak için doktorlar tarafından 4 hafta boyunca kullanılması önerilir.

MUTLAKA DOKTORUNUZA DANIŞARAK KULLANIN!

Dermovate Merhem Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Dermovate merhem yan etkileri görülmektedir. Bunlar, karın ağrısı, nefes almada güçlük çekmek, kurdeşen, yüz, dudak, dil ve boğazda şişliktir. Dermovate‘ın alerjik reaksiyonlara bağlı olarak gelişen yan etkileri olabilmektedir. Bu yan etkiler gözlemlendiği takdirde ilacın kullanımının kesilerek acil olarak doktora gidilmesi gerekir.

Diğer Kaşıntı İlaçları;

Dermovate merhem fiyat ise 07.2022 tarihi itibariyle 40.64 TL‘dir.

Son Günceleme 2 yıl önce Ecz. Nihat Bilgin

4.5/5 - (2 {Oy})

Ecz. Nihat Bilgin

Merhaba! Ben Ecz. Nihat Bilgin. Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum.

İstanbul'da eczacılık mesleğimi gerçekleştiriyorum. İlaç sektörü çok dinamik ve bilgiyi hep taze tutmak gerekiyor.
Bu sebeple EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı) kazanarak şuan uzman eczacılık eğitimi alıyorum.

İlaçları doğru kullanmak hayati öneme sahip bu yüzden hastaların klinik ve şahsi durumuna göre doğru ilacı, doğru süre ve pozolojide, en doğru maliyetle almasını sağlamak akılcı ilaç kullanımı için vazgeçilmez.

Edindiğim bilgi ve tecrübeyi sizlerle paylaşmak için Türkiye'nin Ecza Platformu hepsiecza.net'i kurdum.

Yorum yapın